یافتن پلاک ثبتی روی نقشه

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه

یافتن پلاک ثبتی بر روی نقشه های قدیمی به این منظور انجام می شود. تا در نتیجه بتوان از اداره ثبت اسناد سند المثنی گرفت. در واقع ممکن است سند ملک از بین رفته باشد. در نتیجه برای اخذ سند المثنی میبایست پلاک ثبتی ملک معلوم باشد. و انجام استعلام پلاک ثبتی ملک ضروری خواهد بود. برای انجام استعلام پلاک ثبتی ملک لازم است. به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه و تهیه نقشه یو تی ام

به طور کلی ممکن است بر اثر بروز یک حادثه سند ملک مفقود گردد. یا سند ملک از بین برود در نتیجه بایستی اقدامات لازم برای اخذ سند المثنی از اداره ثبت اسناد انجام شود. به منظور اخذ سند رسمی برای ملک اولین اقدام مشخص کردن پلاک ثبتی ملک می باشد. از آنجایی که معمولا افراد از پلاک ثبتی ملک اطلاع ندارد لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود.

به منظور انجام استعلام پلاک اصلی و فرعی می بایست به یک فرد متخصص مراجعه کرد. یکی از این متخصصین کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد. کارشناس به جهت انجام این استعلام ابتدا اقدامات لازم را برای معلوم کردن موقعیت ملک انجام خواهد داد. در واقع این متخصص با تهیه نقشه یو تی ام از ملک موقعیت ملک را مشخص خواهد کرد. به منظور تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه و یا دوربین توتال استیشن استفاده می شود. و بعد از برداشت ترسیم نقشه یو تی ام با نرم افزاری همچون اتوکد انجام می گیرد. با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت ملک معلوم می گردد.

در ادامه با توجه به موقعیت ملک نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می گردد. با معلوم شدن نقشه ثبتی مربوط به ملک در نتیجه پلاک ثبتی ملک معلوم می گردد. در نتیجه پلاک ثبتی ملک به اداره ثبت اسناد ارائه می گردد.

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه و تهیه نقشه یو تی ام

یافتن پلاک ثبتی روی نقشه و تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما