پلاک اصلی و فرعی در سند تک برگی

پلاک اصلی و فرعی در سند تک برگی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای یافتن آدرس ملک گمشده لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این عملیات با استفاده از اسناد قدیمی و ثبتی ملک انجام می شود. که این پلاک اصلی و فرعی در سند تک برگی نیز درج شده است. و برای انجام جانمایی پلاک ثبتی یکی مهم ترین اطلاعات به شمار می رود.

جانمایی پلاک ثبتی کارشناس رسمی

ممکن است فردی برای مدت طولانی به دلایلی از جمله مهاجرت ملک قدیمی خود را رها کرده باشد. در نتیجه برای مراجعه به آدرس ملک مالک با مشکل رو به رو می شود. به این املاکی که با گذشت زمان آدرسی نا معلوم پیدا می کنند ملک گمشده می گویند. املاک گمشده دارای سند قدیمی هستند. و در نتیجه برای معلوم نمودن آدرس این املاک نمی توان ازسند قدیمی استفاده نمود.

برای مشخص نمودن آدرس ملک گمشده لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. جانمایی پلاک ثبتی از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. این متخصص به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک استفاده خواهد کرد

این متخصص ابتدا مدارک قدیمی و ثبتی را جمع آوری خواهد کرد و سپس برررسی تمامی مدارک انجام می شود و در نتیجه نقشه های ثبتی معلوم می گردد. وقتی که نقشه ثبتی مربوط به پلاک ثبتی تشخیص داده شود در ادامه جانمایی آن بر روی زمین انجام میشود و حدود و موقعیت ملک معلوم می شود. سپس نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی تهیه می شود. و با استفاده از این نقشه می توان با ارائه دیگر مدارک به اداره ثبت اسناد سند تک برگ برای ملک اخذ کرد.

سند تک برگ دقت، امنیت بالایی دارد و جعل آن ممکن نمی باشد. با اخذ این سند موقعیت ملک در سیستم کاداستر ثبت می شود. و شخص دیگری نخواهد توانست برای حدود ملک سند بگیرد.

جانمایی پلاک ثبتی کارشناس رسمی

جانمایی پلاک ثبتی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما