مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری

مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری

انجام نقشه برداری نقشه یو تی ام با مهر کارشناس رسمی دارای اعتبار می شود. در واقع مالک برای این که موقعیت دقیق عرصه ملک را مشخص کند. در نتیجه از مساحت دقیق آن با خبر شود. و سند تک برگ برای ملک دریافت کند، باید به اداره ثبت مراجعه کند. درخواست صدور سند تک برگ را از اداره ثبت انجام دهد. اداره ثبت مالک را موظف به تهیه نقشه یو تی ام  از عرصه ملک می کند. تا مساحت دقیق آن مشخص شود.

مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری و اخذ سند تک برگ

نقشه یو تی ام به نقشه ای گفته می شود که بر روی زمین تعریف شده باشد. در نتیجه تمامی نقاط بر روی آن دارای مختصات باشند. که مجموعه ای از این مختصات ها را در سیستم مختصات جهانی یو تی ام جمع آوری کرده اند. از این سیستم در بحث کاداستر استفاده می شود. که موقعیت دقیق ملک را بر روی زمین مشخص می کنند. امروزه از نقشه یو تی ام برای صدور سند برای ملک استفاده می شود. که این نقشه پایه و اساس سند تک برگ است زیرا بر اساس نقشه یو تی ام موقعیت دقیق ملک را بر روی زمین مشخص می کنند.

برای آن قطعه از زمین صادر می کنند. که این نقشه توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی تهیه می شود. زمانی که مالک درخواست سند تک برگ برای ملک بدهد. باید تشکیل پرونده نیز بدهد. که در این پرونده علاوه بر یکسری مدارک باید یک نقشه یو تی ام نیز از ملک تهیه شود. که این نقشه باید توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری تهیه می شود.

به این صورت که با درخواست نقشه یو تی ام کارشناس مربوطه با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل ملک مختصات گوشه ها و شکستگی های ملک را برداشت می کنند.بعد از آن با ترسیم نقشه با توجه به مختصات های برداشت شده و بعد از آن با جانمایی در نقشه تفکیکی ملک نقشه تهیه شده تبدیل به نقشه ای با مختصات های یو تی ام می شود. این نقشه را چاپ کرده و با مهر و امضای کارشناس رسمی دادگستری به دست مالک می رسانیم تا برای صدور سند تک برگ اقدام شود.

مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری و اخذ سند تک برگ

مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری و اخذ سند تک برگ

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما