تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری

نقشه یو تی ام دوخطی برای شهرداری توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی انجام می شود. تهیه نقشه یو تی ام دو خطی شهرداری برای تعیین موقعیت دقیق ملک می باشد. تا مشخص شود که ملک از حدود مرزهای خود خارج نشده است. و دقیقا در موقعیت اصلی خود قرار دارد.

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری برای صدور جواز ساخت

نقشه های یو تی ام برای مشخص شدن مساحت دقیق و همچنین تعیین مرزهای ملک می باشد. توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی تهیه و مهر و امضا می شود. اگر مالکی بخواهد ساخت و سازی در ملک خود انجام دهد. باید به شهرداری مراجعه کند. تا جواز ساخت و ساز از شهرداری دریافت کند. شهرداری برای صدور جواز ساخت و ساز مالک را موظف به تهیه نقشه یو تی ام دو خطی شهرداری می کند. مالک باید این نقشه را تهیه کند.

در واقع نقشه های یو تی ام دو خطی نقشه هایی هستند که از وضع موجود ملک تهیه می شوند. به این صورت می باشند که طول های وضع موجود ملک با یک رنگ و طول های سند ملک با رنگی دیگر در نقشه آورده می شود. اگر این دوخط روی هم منطبق باشند در این صورت مشکلی وجود ندارد. و ملک دقیقا در موقعیت اصلی خود قرار دارد. اما درصورتی که این دو خطوط روی هم منطبق نشوند.

دو حالت برای سند وجود دارد اگر سند ملک به صورت سند تک برگی باشد. و این خطوط روی هم منطبق نباشد. در این صورت سند تک برگ باید تصحیح شود اما اگر سند ملک قدیمی باشد و این دوخطوط روی هم منطبق نشود. باید جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. اگر این تفاوت بین طول های وضع موجود و طول های درج شده در سند درحد چند سانتی متر باشد می توان از آن چشم پوشی کرد.

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری برای صدور جواز ساخت

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری برای صدور جواز ساخت

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما