نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

اراضی زراعی مساحت بالایی را از سطح زمین تشکیل می دهد. در نتیجه به جهت نقشه یو تی ام لازم است ابتدا جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. و حدود ثبتی ملک معلوم گردد. برای تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه نقشه یو تی ام با دقت بالا حاصل شود.

نقشه یو تی ام از اراضی زراعی

نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های دولتی مختلفی در خواست می شود. با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک معلوم می گردد. این نقشه ممکن است از جانب اداره ثبت اسناد و یا اداره منابع  طبیعی برای اراضی زراعی در خواست گردد.

اراضی کشاورزی معمولا مشاعی اند و حدود اربعه مشخصی ندارند. زیرا مساحت بالایی از سطح زمین را تشکیل می دهد در نتیجه به جهت تهیه نقشه یو تی ام ابتدا لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. انجام جانمای پلاک ثبتی و تهیه نقشه یو تی ام را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

بنابراین در صورتی که شخصی بخواهد برای اراضی خود سند تک برگ اخذ کند باید نقشه یو تی ام ملک را به عنوان مدرکی فراهم کند و به اداره ثبت ارجاع بدهد اما برای آنکه بتوان نقشه یو تی ام ملک را تهیه نمود باید چهار گوشه اراضی مشخص باشد و از آنجایی که اراضی کشاورزی مرز معلومی ندارند بنابراین بایستی جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

جانمایی پلاک ثبتی با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی ملک انجام می شود و در نهایت در صورت وجود اسناد و مدارک کافی، حدود ثبتی ملک مشخص می گردد و با معلوم شدن این حدود نقشه برداری به جهت تهیه نقشه یو تی ام انجام می شود و نقشه یو تی ام زمین کشاورزی مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

نقشه یو تی ام از اراضی زراعی

نقشه یو تی ام از اراضی زراعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما