نحوه میخ کوبی زمین

نحوه میخ کوبی زمین

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قبل از آغاز ساخت و ساز ملک لازم است چهار گوشه ملک بر روی زمین تثبیت شود. همچنین به جهت اخذ سند تک برگی ابتدا لازم میخ کوبی زمین انجام شود. برای انجام میخ کوبی زمین به صورت اصولی لازم است. به یک فرد متخصص و دارای صلاحیت مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است. که می تواند میخ کوبی زمین را با دقت بالا انجام دهدو و چهار گوشه ملک را بر روی زمین تثبیت نماید.

انجام میخ کوبی زمین

نحوه میخ کوبی زمین به این صورت است که ابتدا لازم است مختصات یو تی ام کنج ها مشخص شودو و مختصات کنج ها بر روی زمین تثبیت و میخ کوبی شود. برای انجام میخ کوبی زمین لازم است به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمودو تا در نتیجه چهار گوشه ملک با دقت بالا و در جای خود بر روی زمین تثبیت گردد.

این متخصص به جهت انجام میخ کوبی ملک ابتدا مختصات یو تی ام کنج ها را از مالک دریافت خواهد کرد. در صورتی که این مختصات نا معلوم باشدو کارشناس اقدام به برآورد آن خواهد کرد. وی جانمایی پلاک ثبتی ملک را برای تعیین حدود ثبتی ملک انجام خواهد داد.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری می شود. و در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. و در ادامه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. سپس نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و در نتیجه برداشت زمینی و ترسیم نقشه یو تی ام انجام می گیرد. با تهیه این نقشه مختصات یو تی ام کنج ها معلوم می شود و امکان تثبیت و میخ کوبی آن بر روی زمین وجود خواهد داشت.

انجام میخ کوبی زمین

انجام میخ کوبی زمین

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما