سامانه استعلام طرح تفصیلی جدید شهر تهران

سامانه استعلام طرح تفصیلی جدید شهر تهران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

طرح تفصیلی شهری مهم ترن ابزار برای سازماندهی نظام مند کالبدی شهرها محسوب می شود. طرح تفضیلی طرحی جدا از طرح جامع شهر نمی باشد و بخشی از آن است اما محتوای طرح تفصیلی با طرح جامع کمی متفاوت است. انجام استعلام طرح تفصیلی را می توان به یک فرد متخصص سپرد کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که از عهده انجام این استعلام بر می آید وی با توجه به شماره ملک و بلوک این استعلام را انجام خواهد داد.

انجام استعلام طرح تفصیلی ملک

طرح تفصیلی شامل پروانه ساختمانی، قطعه زمین، مساحت زمین، افراز، تفکیک عرصه ملک، تفکیک آپارتمان، تجمیع، ارتفاع ساختمان، تراز مبنا، تراکم جمعیتی، تراکم ساختمان، سطح اشغال، مشاعات و .. می باشد.

در واقع طرح تفضیلی طرحی می باشد. که در چهارچوب طرح جامع کاربردی یعنی نحوه استفاده از زمین های شهری در تمامی نقاط و سطوح با ذکر مساحت و متراژ دقیق آن ها معین می کند.

استعلام از طرح تفضیلی انجام می شود. تا در نتیجه یکسری از اطلاعات از طرح تفضیلی حاصل شود.

از جمله مواقعی که لازم است. این استعلام گرفته شود. زمانی است که قصد انجام معامله ملک را داشته باشید. در واقع برای اینکه بتوانید ملکی را خریداری کنید. لازم است اطلاعاتی از ملک با انجام این استعلام حاصل شود. برای انجام استعلام طرح تفصیلی جدید شهر تهران و دیگر شهرهای ایران می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این استعلام را به درستی انجام دهد.

برای انجام این استعلام ابتدا لازم است ملک و بلوک محل مورد نظر پیدا شود و یافتن آن به چند روش ممکن است کارشناس در نتیجه بعد از بافتن ملک و بلوک سپس انجام این استعلام را آغاز خواهد کرد در نتیجه اطلاعات طرح تفضیلی ملک حاصل می شود.

انجام استعلام طرح تفصیلی ملک

انجام استعلام طرح تفصیلی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 4 / 5. تعداد رأی: 1

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما