تفسیر عکس هوایی کشاورزی برای تعیین سابقه احیا زمین های موات

تفسیر عکس هوایی کشاورزی برای تعیین سابقه احیا زمین های موات

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس هوایی کشاورزی برای تعیین سابقه احیا زمین های موات زمانی مورد استفاده قرار می گیرد. که دولت ملکی را به عنوان اراضی موات تشخیص داده است. و این ملک را تصاحب کرده است. و مالک سابق برای اینکه ملک خود را پس بگیرد. باید مدرکی مبنی بر غیر موات بودن زمین جهت ارائه به دادگاه تهیه کند.

تعیین سابقه احیا برای منابع طبیعی

در صورتی که مالک زمان زیادی باشد که ملک خود را رها کرده است. و از آن خبری ندارد. مثلا سال های زیادی مهاجرت کرده است. و یا مالک اصلی ملک سال ها پیش فوت کرده است. و ورثه تازه به وجود این سند پی برده اند و زمان بسیاری است. که از وجود این زمین بی خبر هستند. و وقتی از شرایط زمین خبر می گیرند. به آن ها گفته شود که زمین شما جزو اراضی ملی و موات ثبت شده است. و مالک آن دولت می باشد.

با توجه به اینکه امروزه ارزش ملک و زمین روز به روز در حال افزایش است. فقط با تفسیر عکس های هوایی می توان این زمین را به اصطلاح زنده کرد. برای انجام این کار مالک باید به کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کند و کارشناس از سازمان نقشه برداری کشور و یا سازمان جغرافیا نیروهای مسلح چند دوره از عکس های هوایی را تهیه می کند. و سپس این عکس های هوایی را تفسیر کرده و مورد بررسی قرار می دهد. کارشناس باید به دنبال سابقه کشاورزی در این ملک باشد. و اگر دلیلی برای سابقه زراعت و کشاورزی در این زمین یافت شود. در این صورت ثابت می شود. که این زمین جزو اراضی موات نمی باشد. و مالک با ارائه این مدرک می تواند زمین خود را پس بگیرد.

راه های ارتباط با ما

09129277534

02166398316

برای ارتباط با اینستاگرام ما کلیک کنید

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

امتیاز نداده اید؟! اولین نفر باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما